مراسم اختتامیه چهارمین همایش میان استانی دبیران و مسئولان کانون‌های قرآن و عترت 9 استان کشور با حضور دکتر طه هاشمی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط آقاي مسعود رضا زاده   
چهارشنبه ، 20 خرداد 1394 ، 17:10

635695238970849854به گزارش خبرگزاری آنا، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در آئین اختتامیه چهارمین همایش میان استانی دبیران و مسئولان کانون های قرآن و عترت 9 استان کشور، با اشاره به اینکه رمز حاکمیت اسلام و رمز ماندگاری و تداوم آن در بستر قرآن است، گفت: قرآن آخرین کتاب آسمانی برای هدایت بشر و یک مجموعه کامل است که اگر در هر زمان و مکانی درست فهم شود و با مقتضیات زمان و جامعه شناخته و ارائه شود، قادر است آن جامعه را هدایت کند.

وی افزود: عقلانیت و دیانت دو موهبتی است که خداوند به انسان داده و هیچ‌کدام قرار نیست جای دیگری را بگیرد.

دکتر هاشمی با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب در زمینه تبیین سبک زندگی ایرانی اسلامی اظهار کرد: امروز انتظارات بشر متفاوت شده و ما نباید گنجینه زندگی ائمه اطهار (ع) را به زمان خود آنها محدود کنیم، بلکه باید تصویری از ائمه اطهار (ع) متناسب با عصر امروز استخراج و به جامعه عرضه کنیم.

 

باید به جوانانمان الگوهایی متناسب با جامعه امروز معرفی کنیم

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه این دانشگاه باید نسبت به سایر مراکز آموزش عالی با حساسیت بیشتری تحقق مطالبات مقام معظم رهبری را پیگیری کند، گفت: تاکنون 14 همایش درباره موضوع سبک زندگی با محوریت زندگی ائمه اطهار (ع) در این دانشگاه برگزار و مقرر شده این روند ادامه یابد، چرا که راه ماندگاری دین، استخراج دستورات قرآن و فرمایشهای ائمه (ع) متناسب با مقتضیات زمان است.

وی افزود: یکی از برنامه های حوزه فرهنگی و اجتماعی، جهت دادن تولیدات قرآنی به سمت کارهای پژوهشی

هدف امام (ره) از طرح موضوع وحدت میان حوزه و دانشگاه این بود که حوزه و دانشگاه یکدیگر را به رسمیت بشناسند و برای نظام سازی جمهوری اسلامی و تولید سبک زندگی، با هم کار کنند تا نتیجه کار آنها الگویی مناسب برای هدایت بشر باشد.

است که می تواند سبک زندگی قرآن را در جامعه امروز و حتی آینده تصحیح کند.

طه هاشمی اظهار داشت: اگر تولیدات فرهنگی ما قادر به ارائه الگویی مناسب به جوانان نباشد، نگاه آنها به بیرون از جامعه خواهد رفت. ما باید به جوانانمان الگوهایی متناسب با جامعه امروز معرفی کنیم.

دکتر هاشمی با بیان این مطلب که هنر انقلاب اسلامی این بود که علم و دین را کنار هم قرار داد، اظهار داشت: هدف امام (ره) از طرح موضوع وحدت میان حوزه و دانشگاه این بود که حوزه و دانشگاه یکدیگر را به رسمیت بشناسند و برای نظام سازی جمهوری اسلامی و تولید سبک زندگی، با هم کار کنند تا نتیجه کار آنها الگویی مناسب برای هدایت بشر باشد.

لازم به ذکر است این گردهمایی سه روزه، با حضور دکتر سید طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست اداره کل فعالیت های قرآن و عترت و کارشناسان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و دبیران، مسئولان و کارشناسان کانون‌های قرآن و عترت 9 استان کشور از یکشنبه 17 خرداد الی سه شنبه 19 خرداد در واحد علی آباد کتول دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.