نخستین محصول دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه رونمایی شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط آقاي مسعود رضا زاده   
سه شنبه ، 19 خرداد 1394 ، 17:11
baleshبا حضور دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی و مدیران کل حوزه معاونت پژوهش و فناوری، معاونان هماهنگی و معاونان پژوهشی دانشگاه‌های آزاداسلامی خراسان رضوی، شمالی و جنوبی از "بالش هوشمند و ارگونومیک کمک تنفسی رادین"، نخستین محصول دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه رونمایی شد.

94.3.20

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، فرشید مومنی مخترع بالش و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه گفت: هر پروژه پزشکی جایگزین برای رسیدن به موفقیت و پایداری، باید استوار بر ایده ای ژرف و متین، واقع بینانه و قابل اجرا باشد. بدون شک در جهان معاصر شمار بسیاری از این طرح ها هستند که پایه و اساس فکری آنها با یکدیگر متفاوت است. گروهی طرز فکر خود را از علم کهن به ارث برده و بسیاری نیز اصول و متد فکری خود را از علوم معاصر به دست آورده اند.

وی بیان کرد: طرح بالش هوشمند ضدآسم با کاربرد نظامی و رزمی ارائه و با حذف کامل کپسول اکسیژن، خطر و آسیب را در مواقع کمبود اکسیژن میزان زیادی کاهش داده و دارای فواید بیشمار دیگری نیز می باشد.

94.3.20_1

 

مومنی نوآوری های موجود در محصول را به شرح زیر برشمرد:

استفاده از سیستم تولید یون منفی که باتوجه به تحقیقات انجام شده بهترین روش برای پیشگیری از آسم است.
مرطوب ساختن هوای اطراف سر انسان و کمک به تنفسی راحت.
هوشمند بودن بالش که در صورت کمبود رطوبت شروع به کار می کند و به صورت هوشمند خود را با شرایط تنظیم می نماید.
امکان استفاده در صندلی های اتومبیل، اتوبوس، قطار و هواپیما برای راحتی سرنشینان
قابلیت شارژ در مجاورت نور
مجهز به نبولایزر هوشمند

94.3.20_2

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه بیان کرد: طرح بالش ضدآسم موفق به کسب افتخارات علمی در جشنواره خوارزمی، جشنواره اختراعات دفاعی ناهمطراز و انتخاب به عنوان اختراع برگزیده سازمان جهانی مالکیت های فکری WIPO شده است.

وی گفت: تولید بالش در قالب "شرکت دانش بنیان پارسا ایده رادین توس( پارت)" صورت می گیرد.

مومنی زمینه فعالیت شرکت را مشاوره در زمینه های طرح های کسب و کار و مشاوره فنی و اقتصادی طرح های اجرایی، ساخت وسایل آرگونومیک و بالش های طبی کمک تنفسی با برند رادین در قالب دانش بنیان، واردات قطعات مورد نیاز محصولات تولیدی شرکت و صادرات فراورده های دانش بنیان، مشاوره در زمینه های علمی، مدیریت و انجام پروژه های نهادها، تجاری سازی ایده های صاحبان شرکت و تولید و توزیع فراورده ها برشمرد.

94.3.20_3