محمد مصطفی دعاگویی با توجه به بخشنامه ابلاغی ساختار سازمانی واحدها و مراکز آموزشی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط آقاي مسعود رضا زاده   
سه شنبه ، 9 تیر 1394 ، 08:58

مصطفی دعاگویی با اشاره به ابلاغ بخشنامه نحوه سازماندهی ساختار سازمانی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، از ارتقا و بهبود و تثبیت جایگاه سازمانی روابط عمومی واحدها و مراکز آموزشی در ساختار جدید و متعاقبا ابلاغ ماموریت‌ها و شرح وظایف جدید روابط عمومی‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آنا، محمد مصطفی دعاگویی با توجه به بخشنامه ابلاغی ساختار سازمانی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در 5 درجه جامع، بسیار بزرگ، بزرگ، متوسط و کوچک و مراکز آموزشی گفت: بخشنامه حاضر پس از تایید ریاست محترم دانشگاه و توسط معاونت برنامه ریزی ابلاغ شده است که بر اساس توجه و تاکید ریاست محترم دانشگاه بر نقش کلیدی و ماموریت های حوزه روابط عمومی جایگاه سازمانی این حوزه از وضعیت مناسب و قابل قبولی برخوردار خواهد بود.

وی افزود: بر اساس پیشنهاد حوزه ریاست و روابط عمومی در ساختار تشکیلاتی جدید، جایگاه روابط عمومی در واحدهای جامع اداره کل، بسیار بزرگ مدیریت، بزرگ و متوسط اداره و کوچک دفتر ریاست و روابط عمومی پیش بینی شده است، که خوشبختانه با پیگیری صورت گرفته به تصویب کارگروه ذیربط و نهایتا ریاست عالی دانشگاه رسید.

سرپرست مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه طی 21 ماه گذشته و در دوران مدیریت جدید، دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر ساماندهی و ارتقاء بیش از پیش علمی و سازمانی در حرکت بوده و اقداماتی همچون دو طرح تجمیع صورت گرفته در همین راستاست گفت: ابلاغ بخشنامه جدید نحوه سازماندهی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اقدامی متناسب با نیازها و ماموریت های روز دانشگاه و گامی در جهت تحقق طرح تجمیع دو و متناسب با اهداف این طرح است.

وی اظهار امیدواری کرد با جایگاه اخیر روابط عمومی واحدها و مراکز، رویکرد علمی و تخصصی روابط عمومی ها و اثر گذاری آنها بر حوزه مخاطبین بالاخص جامعه کارکنان و اعضاء هیات علمی، دانشجویان و فارغ التحصیلان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پیش ارتقا یابد.

ابلاغ ماموریت ها و شرح وظایف جدید روابط عمومی های واحد های دانشگاه آزاد اسلامی

دعاگویی همچنین با تشریح برنامه های پیش روی مرکز حوزه ریاست ، از برگزاری نشست سراسری مسئولین روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شهریور ماه خبر داد.

سرپرست مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه در ادامه با اشاره به اینکه از جمله وظیفه اصلی همکاران در حوزه ریاست و نیز روابط عمومی انتقال و تبیین صحیح و به موقع دیدگاه ها و نقطه نظرات مدیریت دانشگاه است، از راه اندازی آزمایشی سامانه روابط عمومی های واحدها و مراکز دانشگاه و رونمایی نهایی آن در نشست سراسری مسئولین روابط عمومی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری خبر داد.

وی ابلاغ و اجرایی نمودن دستور العمل ها و شرح وظایف روابط عمومی واحدها را که در قالب کمیسیون های تخصصی اجلاس 69 و نشست مدیران روابط عمومی واحدهای مراکز استان ها به دست آمده است را از اولین اقدامات پیش رو برای نزدیک کردن و یکسان سازی الگوهای اجرایی در حوزه روابط عمومی واحدها در عین حفظ استقلال آنها خواند.

وی همچنین برگزاری موفق برنامه ها و اجلاس های سراسری در سازمان مرکزی و واحدها در سطوح ملی، بین المللی و منطقه ای همچون جشنواره فرهیختگان که با حضور ریاست جمهوری و ریاست هیات امنا و هیات موسس دانشگاه و بدون کمترین حاشیه صورت گرفته را نشانه ای از توانمندی این مجموعه بر شمرد.

دعاگویی انتشار اولین نشریه سراسری کارکنان و اعضاء هیات علمی دانشگاه توسط خود آنها با همکاری روابط عمومی دانشگاه با عنوان "چاره" ، پایش سامانه های اطلاع سانی واحدها و مراکز، تقویت سامانه های اطلاع رسانی ،و چاپ و توزیع غیرمتمرکز خبرنامه سازمان مرکزی در سطح واحدها را از جمله اقدامات در دست اجرای این حوزه برشمرد.

رصد و پیگیری مستمر اجرای دستورات و بخشنامه های ریاست دانشگاه

وی در ادامه با تشریح اینکه لازمه دست یابی به اهداف تعیین شده توسط هیات امنای دانشگاه همراهی و اجرای صحیح و کامل برنامه های تعیین شده توسط تمامی واحدهاست، بر ضرورت ارزیابی میزان تحقق اهداف و برنامه های دانشگاه و رصد و پایش میدانی برنامه ها و نقطه نظرات ریاست دانشگاه به صورت کلی و موردی توسط اداره کل نظارت و پیگیری حوزه ریاست خبر داد وگفت: تعدد و تنوع ایده ها و برنامه های ریاست دانشگاه موجب شد تا نسبت به بازتعریف نظام پیگیری در حوزه ریاست دانشگاه اقدام کنیم که با همکاری مدیریت های ذی‌ربط مستمرا و به شکل کلی و موردی اجرای دقیق دستورات و بخشنامه های ریاست دانشگاه را به جد پیگیری خواهیم کرد .