جمعه, 01 بهمن 1400

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سرخس در همایش بصیرت و میثاق با ولایت عنوان کرد:

امروز شهید سلیمانی صلابت و بزرگیش را به رخ عالم کشید/ تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی

در سالروز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و هم زمان با دهه بصیرت، همایش «بصیرت و میثاق با ولایت» به همت دانشگاه آزاد اسلامی سرخس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، در ابتدای این همایش دکتر امیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سرخس با تسلیت ایام فاطمیه و سالروز نه دی ماه در خصوص ویژگیهای و شاخص های سردار سلیمانی به بیان مطالبی پرداخت و گفت: مردی که تمام عمر خود را در گمنامی و مجاهدت‌های خاموش گذرانده به یقین کار آسانی نیست، سال‌ها باید بگذرد تا کسانی پیدا شوند و بتوانند برخی از نقاط ناشناخته کارنامه درخشان این مجاهد را برای افکار عمومی آشکار کنند .

وی با اشاره به اینکه بی شک، یاد و خاطره این شهید والا مقام نزد تمام ایرانیان با هر گرایش، باور و اعتقادی، ماندنی و جاودان است، افزود: امروز شهید سلیمانی صلابت و بزرگیش را به رخ عالم کشید و شهادتش سرمنشا جوششی تازه در انسان‌های آزاده و نسل حاضر شد.

وی خطاب به دانشجویان با تاکید بر اینکه نباید راه را گم کنیم، اظهارداشت : باید گوشمان به فرمان و سخنان رهبر فرزانه انقلاب باشد، مکتب سلیمانی که به فرموده خودش "ما ملت امام حسینیم" همواره در این مکتب خواهیم ایستاد و تا پای جان زیر سایه مقام معظم رهبری و خورشید ولایت در این راه بیعت نهاده و می مانیم.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای بختیاری امام جمعه شهرستان درادامه با اشاره به نامگذاری هفته بصیرت و ضرورت زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و سردار دل ها، بخشی از انتظارات مقام معظم رهبری از دانشجویان و اساتید را در حوزه گسترش علم و دانش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را بیان کرد.

سپس سرهنگ آذرکیش فرمانده ناحیه سپاه سرخس، نیز با اشاره به گرامیداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و سالروز نه دی و دهه بصیرت به بررسی حوادث فتنه 88 پرداخت و از نقش فعال دانشجویان و اساتید در بصیرت افزایی جهت حضور فعال و گسترده ی اقشار مختلف مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 و خلق حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی آنان سخن گفت و از آغاز فعالیت های جهادی جدید تشکل های دانشجویی بسیج اساتید و بسیج دانشجویی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سرخس تقدیر و تشکر نمود.

همچنین در حاشیه برگزاری این همایش از مجید سالارزیی استاد حق التدریس مرکز سرخس بدلیل کسب مقام اول مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در بخش قرائت تحقیق با اهدای لوح و هدیه ای تقدیر شد. دراین همایش که با حضور مسئول بسیج دانشجویی شهرستان همراه بود تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشگاه انجام شد و از استاد حق التدریس علی اکبر عرب محمدی تقدیر گردید و امیر حسین شهرکی دانشجوی رشته مهندسی کامپوتر آن مرکز بعنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی شهرستان معرفی گردید.

این مراسم که با حضور اساتید حوزه و دانشگاه ، فرماندهی ناحیه سرخس ، امام جمعه شهرستان ، فرماندهان انتظامی و نظامی ، معاون فرماندار و برخی از مسئولین شهرستان و جمعی از نخبگان و اساتید و دانشجویان همراه بود با پخش چند کلیپ و مستند شهادت حاج قاسم سلیمانی و مداحی مداح اهل بیت ، یا یاد و خاطره این سردار بزرگ اسلام گرامی داشته شد.

دبیرخانه تدوین و پایش سند استان

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

مرکز نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات

سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

سازمان سما

باشگاه پژوهشگران جوان

مرکز سنجش و پذیرش Azmoon.org

مرکز سنجش و پذیرش Azmoon.net

مرکز آموزش زبان دانشگاه آزاد اسلامی

طراحي شده توسط اداره فناورى اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامى مشهد